مختصری بر زندگی نامه شهید اکبر قاسمی

نام پدر: اسماعیل

محل تولد: گناباد – بیمرغ

تاریخ تولد: ۱۳۵۰/۰۶/۲

محل و تاریخ شهادت: بانه، ۱۳۶۶/۴/۵

شهيد  اكبر قاسمي  – فرزند اسماعيل و ماه جان  – در تاريخ ۱۳۵۰/۰۶/۲۰ (مصادف با شب۲۱ ماه رمضان) در روستاي بيمرغ  از توابع شهر گناباد ديد ه به جهان گشود.

دوران ابتدايي را در مدرسه ميرزا كوچك روستاي اروك ، راهنمايي را در مدرسه ی جواد الائمه و سال اول متوسطه را در دبيرستان شهيد بهشتي گناباد سپري نمود. احتمالاً به دليل مشكلات اقتصادي درس را رها و ايام تعطيل را به امور كشاورزي و بنايي مي پرداخت .

اكبر از همان كودكي فردي صبور ، ساكت ، رازدار ، خنده رو و شوخ طبع بود . در امور فرهنگي و هنري روستا و يا مدرسه شركت و در كلاسهاي عقيدتي مساجد حضوري فعال داشت . عاشق شهادت و ديگران را سفارش به پيروي از رهبر معظم انقلاب اسلامي مي‌كرد . در دوران تحصيل با افكار و انديشه‌هاي حضرت امام (ره)آشنا و به ايشان  علاقمند شد .

شهيد از طريق سپاه اعزام كه ابتدا تير پارچي – به عنوان نيروي سپاه و سپس كمك   آرپي جي زن در گروهان ۳ گردان ويژه  مرصاد بود .

شهيد اكبر قاسمي سرانجام در عمليات نصر ۴ منطقه بانه ، در وقت نماز صبح مورد حمله عراقيها قرار گرفت و در تیرماه سال ۶۶ به آرزوي ديرينه‌اش رسيد و در جوار ايزد منان آرام گرفت. پيكر مطهرش پس از تشييع در گلزار شهداي روستاي اروك به خاك سپرده شد.

1 دیدگاه

 1. با سلام ودرود به روح پر فتوح شهدا و امام شهدا
  به جهت اینکه تاریخ شهادت شهید درست وبر مبنای واقعی باشد بعرض می رسانم
  اینجانب حسن نجاری اعزامی از گناباد روستای روشناوند با شهید اکبر همکلاسی و هم میزی بودیم و نیز در یک اتاق اجاره ای در گناباد باهم زندگی می کردیم با هم تصمیم گرفیم به جبهه اعزام شویم ودر تاریخ
  ۶۶/۰۱/۲۴ اعزام به اموزش پادگان شهید هاشمی نژاد مزداوند و در تاریخ ۶۶/۰۳/۲ به جبهه اعزام شدیم
  و در لشکر ویزه شهدا گردان امام علی (ع) گروهان ۱ گروهان سلمان دسته ۱ سازماندهی شدیم .
  در تاریخ ۶۶/۳/۳۱/ در عملیات نصر ۴ در قله های ماووت عراق شرکت نموده و شهید اکبر در پاتک کماندویی گارد ریاست جمهوری صدام در تاریخ ۶۶/۴/۵ ساعت حدود ۴ صبح در درگیری مستقیم با دشمن بعثی بر اثر انواع تیرهای مستقیم و نارنجک و آرپی جی به شهادت رسیدند . می توان گفت یکی از غریب ترین شهدای بسیجی جنگ تحمیلی همین اکبر قاسمی است . داستان شهادت ایشان شنیدنی است .
  باز هم از اینکه برای شهدا زحمت کشیدید بسیار متشکرم
  حسن نجاری – بازمانده از کاروان شهدا
  اربعین سال ۱۳۹۸ شمسی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme